Medaile z USA - New York Finger Lakes 2019

FINGER LAKES CGD INTERNATIONAL WINE COMPETITION

Na Východním pobřeží USA jsou po sedmi letech úspěchů velmi oblíbená, téměř slavná! Odrůdy, které se tu pěstují a jsou známé, dokážeme udělat jemnějším a lahodnějším způsobem, aromatické odrůdy jako je Pálava, Irsai Oliver, Devín nebo Muškát moravský američtí porotci obdivují, protože takové odrůdy nemají. Už nahlas znějí i hlasy zájemců o jejich dovoz – jen je vyslyšet a soutěžní úspěchy přeměnit v obchodní!

Titul BEST OF SHOW, tedy šampiona kategorie ryzlinků, která je na soutěži tradičně nejprestižnější, a s ním i Double Gold a John Rose Trophy získal Ryzlink rýnský 2015 pozdní sběr z Modrého sklepa Agrodružstva Nový Šaldorf u Znojma. Sklepmistr Bc. Vladimír Mucha o něm prozradil, že dvakrát pozlacený šampion z partie 14/15 měl 45,3 gramu zbytkového cukru, 8‰ kyselin, 10,85% alkoholu. Takový byl letos recept na americký úspěch! Kdo chce víno ochutnat, měl by si pospíšit – skladem už nezbývá mnoho lahví! Modrý sklep podpořil svou pozici ještě zlatým Hibernalem  2017 pozdní sběr a třemi stříbrnými medailemi a stal se tak nejúspěšnějším ze 42 vinařství z České republiky, která se soutěže zúčastnila.

5003

O dalších devět Double Gold medailí se podělili Pavel Binder rodinné vinařství, Štěpán Maňák, Vinařství LAHOFER, Vinařství U Kapličky, Víno Marcinčák, Vinselekt Michlovsky a.s., Vladimir Tetur a Zámecké vinařství Bzenec. Zdá se, že si rádi budeme muset zvyknout i na výrazné úspěchy českého vinařství z litoměřické podoblasti Johann W - Zámeckého vinařství Třebívlice, které tak další Velkou Zlatou pokračuje ve svém úspěšném americkém tažení. Spolu s nimi září i 20 zlatých!

 

Získaná ocenění:

Aurelius 2007 výběr z cibéb - velká zlatá

Crémant Sauvignon blanc 2015 - stříbro

Cuvée Prezident Ryzlink vlašský 2015 pozdní sběr - stříbro

Ryzlink vlašský VOC 2017 - bronz